KCK Diyarbakır davasında 5 tahliye

Diyarbakır'da görülen KCK ana davasında aralarında Cizre eski Belediye Başkanı Aydın Budak'ın da bulunduğu 5 kişi tahliye edildi. 

KCK adıyla yürütülen soruşturma kapsamında 5 yıla yakın bir süredir tutuklu bulunan Cizre eski Belediye Başkanı Aydın Budak, Musa Farisoğlulları, Aygül Arat, Mustafa Ocaklık ve Abdülserdest Tan tahliye edildi.

mardin
 // ağiri
mardinde bir siyasetçi yakalandı sebebi ne...
07 Haziran 2014 Cumartesi 08:30
Büyük Resmi Görün
 // Birader
Bunlar kesinlikle beraat kararı değildir. Kimse kendini kandırmasın Bu haberlerle Kürt kamuoyu da gereksiz bir gevşemeye kapılmasın. Bu tür davalara sistemin asıl yaklaşımını Kürtlerin yargılandığı Yargıtayın 9. Ceza Dairesinin verdiği (rezilce onamalara) kararlara bakarak öğrenebiliriz. Kürt medyasının Yargıtayın 9. ceza dairesine ve kararlarına özel dosyalar açmasının zamanı çok zaman önceden gelmişti. Zararın neresinden dönülürse kârdır. Ey Kürt kamuoyu yargıtay 9. ceza diresine dikkatle bakın. Gözünüzü ondan ayırmayın. Bugün verilen tahliyeler göz boyayabilir ama geçmişten beri 9. ceza dairesinin gelenek haline gelmiş ceza onamaları hergün yepyeni mağdur Kürtler üretmeye devam ediyor. Yargıtay 9. Ceza dairesinin zulmünü artık durdurun...
06 Haziran 2014 Cuma 21:37