1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kahraman: Türkiye artık darbe devrini kapattı
Kahraman: Türkiye artık darbe devrini kapattı

Kahraman: Türkiye artık darbe devrini kapattı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman 26. Dönem 2. yasama yılı açılış töreninde konuştu. Kahraman, “Milletimiz 15 Temmuz’da bir daha darbe olamayacağını ispat etti. Artık Türkiye’de darbe devri kapanmıştır” dedi.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, saat 15.00’de Meclis Başkanı Kahraman başkanlığında toplandı.

Kahraman, sunuş konuşmasında, “Milletimiz 15 Temmuz’da bir daha darbe olamayacağını ispat etti. Artık Türkiye’de darbe devri kapanmıştır” dedi.

TBMM Başkanı Kahraman şunları söyledi:

“Milletimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasiyi özümsediğini, bir daha darbe olamayacağını ispat etti.

“Camilerden yükselen selalar, ezanlar, gece boyu süren demokrasi nöbetleri ile millet darbeyi yendi; Türkiye artık darbe devrini kapattı.

“Önceliğimiz yeni bir anayasa”

“En öncelikli konularımızdan biri sade, sivil, demokratik, hürriyetçi ve merkezinde bireyin olduğu yeni bir anayasa yapmaktır.

“Toplam 177 maddeden oluşan Anayasa, 114 ayrı değişikliğe uğramıştır. Böylesi insicamını ve bütünlüğünü kaybetmiş bir Anayasa daha fazla Türkiye’yi taşıyacak durumda değildir.

“Yeni Anayasa yapılması konusu toplumumuzun beklentisi ve bütün partilerimizin milletimize taahhüdüdür. Bu taahhüdü, mümkün olan en geniş mutabakatla yerine getirmeliyiz.

“Meclis kanun üretim merkezi değildir. Başka görevlerimiz de var. Çalışmaları kilitleyen, kavgalı oturumlara sebep olan temel felsefe bir an önce değiştirilmelidir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.