Işid, 23 Türkmen'i Öldürdü

Selahaddin kentine bağlı Tuzhurmatu İlçesi'ne bağlı Biravcılı Köyü'ne baskın yapan IŞİD militanları 3'ü kadın 23 Türkmen'i öldürdü.

Köye girmek isteyen IŞİD militanları ile Türkmenler'in yaklaşık 3 saat çatıştığı, köye giren radikal İslamcı militanlarının 23 Şii Türkmen'i kurşuna dizdiği ifade edildi.

Saldırı sonrası bazı evleri de yakan IŞİD militanları köyden ayrılırken, köşyde yaşayanlar cenazelerini de alarak diğer ilçelere kaçtı. Saldırı sonrası 2 Türkmnen'in de kaçırıldığı belirtildi. Ödürülen 20 Türkmen için Tuzhurmatu'da cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze merasiminde gözyaşları sel oldu.

Işid, 23 Türkmen'i Öldürdü

Işid, 23 Türkmen'i Öldürdü

ırak
 // baran
orada türkmenler yalnız kürtlere abd devlet kurdu. olan yine türkmenlere oldu. milyonlarca insanın kanı var kürt bölgesinin kurulmasında. yorumlar da bile bir baş sağlığı yok...
21 Haziran 2014 Cumartesi 19:59
turkmen şii mhplilier
 // roj
bunlar militan dı ışid çatışmada öldürdü. mhplilerde çatışmada ölenleri sivil diye lanse etti....
20 Haziran 2014 Cuma 07:34
saddamın sınırları çizilecek,kürt bölgesinde türkmenler de yer bulacak
 // yurtsewer yurttaş
İŞİD in, ne olduğu belli oldu..tüm alevi Türkmenler ve alevi araplar tehlikede..Türkiye de ,bile kayseri pozantıda cinayet işleyecek kadar gözü kara bu insanlar ın hedefi alevi kesimlerdir..burada sunni kürtler ve sunni türk hükümeti hedef içine girmemekte..gayelerinin saddamın intikamını almak petrollerini almak,bundan dolayı kürtlerin korkmasına gerek yok,olan alevi türkmen kardeşlerimize olabilir.peşmergenin özal zamanında kürtleri koruduğu gibi Türkmenlere kolaylık sağlaması gerekir duyumlar da zaten o yönde..pkk pyd nin çekincesi olacağını sanmıyorum.maliki ile ters olan hükümetimizi de işid terör alanında uzaklaştırmakta..sonuçta maliki devrilecek,saddamın sınırları çizilecek Amerika İngiltere zaten bıkmış,aslan payını almışlar,,...
20 Haziran 2014 Cuma 01:12