Irak'tan Türkiye'ye, 'birlik olduk' mesajı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun telefonla görüştüğü Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari IŞİD'e karşı Ferderal Kürdistan Yönetimi ile ortak mücadele edeceklerini söyledi.

Bu sabah erken saatlerde ABD’den dönen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, önce kendisini Esenboğa’da karşılayan Bakan Yardımcısı Naci Koru ve diğer kurmaylarıyla yaklaşık 45 dakika süren bir durum değerlendirmesi yaptı. 

Davutoğlu daha sonra konutuna geçerek burada da çalışmalarını sürdürdü. Dışişleri Bakanı, daha sonra da Iraklı mevkidaşı Hoşyar Zebari ile telefon görüşmesi yaptı. 

Bu görüşmede IŞİD’in Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nu basması ve örgütün Irak içindeki ilerlemesi ele alındı. Zebari’nin merkezi yönetimle Federal Kürdistan ordusunun IŞİD’e karşı ortak mücadele edeceği mesajı verdiği öğrenildi.

Irakin Metineri
 // Riza
su basliga bakin kürt ordusu irak ordusu ile birlikde savsacak,ehh binlerce kürt gidip orada ölecek bagdat rejimi icin, bunu söyliyende sözüm ona Kürt.
Peki serefsiz irakda seni bakan olarak taniyan bir tek Arab varmi? yok,senin arablar icin köpek kadar degerin yok,peki o zaman Bagdatta isin ne?yahu sen kimin icin havliyorsun? bak gecen hafte Diyarbakirda türk devletinin bir Bayrak oyunu vardi,Metiner deninlen soysuzun biri ayni senin cinsinde tam bir türk generali gibi nota verdi. Kürt halki sogandan cok cas üretiyor.bu Cas lar olmasaydi Kürdistan cooooooooookdan kurulmusdu....
12 Haziran 2014 Perşembe 12:40