Irak: Kürtlerle işbirliği yapacağız

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Musul kentini IŞİD'den geri almak için Bağdat hükümetinin Federal Küristan yönetimi silahlı güçleriyle işbirliği yapacağını söyledi.

Reuters'in haberine göre Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, AB -Arap Birliği toplantısına katılmak için bulunduğu Atina’da yaptığı açıklamada, “Bu yabancı savaşçıları temizlemek için Bağdat ile Federal Kürdistan Yönetimi arasında daha yakın işbirliği olacak” dedi. 

Irak’ın ikinci büyük kentini dün ele geçiren radikal İslamcı militanlar bugün de Selahaddin kentine girdi. 

Iraklı siyasi liderlere ülkenin karşı karşıya kaldığı “ciddi ve hayati” tehdide karşı birleşmeleri çağrısında bulunan Zebari, “Karşılık gecikmemeli. Olaylara hızlı bir karşılık verilmeli” dedi. 

şiyar/xelil e
 // herkes yorumluyor
xelil bey adamlar cahil iyiki sen akıl verip aydınlattın yoksa ne yapacaklarını nasıl davranacaklarını bilmiyorlardı, iyiki uyardın sen.senin gibi ince eleyip sık dokuyan birinin çoook önemli mevkilerde olması gerek hatta ırakın başında olman gerekirdi.böyle akil bir insanın olması sevindirici....
12 Haziran 2014 Perşembe 00:40
Şiyar
 // Xelil
Hışyar/Şiyar bey bir Kürd olarak Irak dış politikasını Kürdlere en ufak zarar vermeyecek derecede yönetmelisin. Irak ordusunun modern silahlarını hiç bir direniş göstermeden çetelere teslim etmesi insanın aklına Kürdler aleyhine olacak çok planlı ve haince tezgahlanmış bir senaryoyu akla getiriyor. Bir Kürd olarak çok ince eleyip sık dokuman gerekiyor....
11 Haziran 2014 Çarşamba 22:40