İmam adamı tekme tokat dövdü

Yozgat'ta bir köy imamı, vakit namazlarına zamanında gelmediği için kendisini şikayet ettiğini iddia ettiği 77 yaşındaki Sabri Yiğit'i Cuma namazı sırasında tekme tokat döverek hastanelik etti.

YOZGAT - Olay bugün cuma namazı sırasında Sorgun'a bağlı Boğazcumafakılı Köyü Camisinde meydana geldi. 

Cuma namazını sırasında hutbeye çıkan Sorgun İlçe Müftülüğü kadrosundaki M.T. isimli cami imamı hutbede; 'Vakit namazlarına zamanında gelmediğim için beni şikayet ediyorlarmış, kimse erkekse ayağa kalksın' diyerek cübbesini çıkarıp cemaat içindeki 77 yaşındaki Sabri Yiğit'i tekme tokat dövmeye başladı. 

Araya giren cemaat yerde kanlar içinde kalan Sabri Yiğit'i Sorgun Devlet Hastanesine götürdü. 

Sorgun Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi gören Yiğit olayı şöyle anlattı: İmam hutbedeydi. 'Beni şikayet ediyorlarmış' diyerek bana bakarak konuştu. Bende 'Seni ben şikayet etmedim' dedim. Bana 'erkeksen dışarıya çık' dediğinde ben de, kendisine, 'Burası cami, meydan yeri değil' diyerek çıkıştım. Bu sırada üzerindeki cübbeyi çıkartarak hutbeden inen imam beni tekme tokat dövmeye başladı. Görüyorsunuz halimi elim yüzüm kanlar içinde. Dişlerim kırıldı.' 

Yiğit'i hastaneye getiren ve olay anında camide olan Ekrem Kılıç ise, imamın kendisini şikayet ettiğini öne sürdüğü Sabri Yiğit'e Cuma namazı öncesinde saldırarak dövdüğünü ve Yiğit'i hastaneye getirdiklerini anlattı. 77 yaşındaki Sabri Yiğit'in oğlu Osman Yiğit ise, babasını kanlar içinde görünce çok şaşırdığını belirterek; '77 yaşındaki yaşlı bir adamı o şekilde görmek beni şoke etti. Allah'ın evinde böyle bir olayın yaşanması hiç doğru değil' diye konuştu. 

Hastanede tedavi edilen Yiğit'in 2 dişinin kırıldığı ve dudağının yarıldığı belirtildi. 

Kaynak:
77 YAŞ VE KIRILAN İKİ DİŞ.....
 // mezopotamyalı
Kıranda imam..
Hemde Hutbeyi yarım bırakıp caminin ve cemaatın ortasında...
Yetmiş77 yaşındaki adam için 2 diş dunyaya bedel...
Tazminat davasını mutlaka açmalı...
Ve cemaat camide namaz kılmayarak durumu protesto etmeli..
Barıştırmak da doğru değil...
Gelin imama bir beddua edelim,"Eğer Allah katında haksızsan vede ıslah olmayacaksan Allah seninde iki dişini cemaatden birinin eliyle kırsın... amin de diyelim mi??
Erdoğan duysa bizi paralel diye damgalar valla......
24 Mayıs 2014 Cumartesi 10:46
imam
 // kabadayı
ne kadar zırt bir imammiş...
24 Mayıs 2014 Cumartesi 10:26
iyi yapmış
 // Eseri
Evinde ailesi tarafından kovulan bu moruklar gelip imamlara musallat oluyorlar. camiler cami olmaktan çıkmış tımarhane ve darülacezelere dönmüştür. Darısı diğer sofilerin başına her imam bir iki sofiyi hastanelik ederse bu ümmet bir yere gelir....
23 Mayıs 2014 Cuma 22:25