1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İkinci darbe iddiası yorumu: Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var
İkinci darbe iddiası yorumu: Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var

İkinci darbe iddiası yorumu: Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var

Başbakan Binali Yıldırım, ikinci darbe girişimi iddialarına ilişkin olarak "Bugünlerde sürekli olarak 'İkinci darbe yapılacak. Daha bitmedi, yeniden geleceğiz' diyorlar. Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var" dedi.

A+A-

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen "Gençlik Kolları ile Buluşma" programına katıldı.

Yıldırım'ın AKP gençlik kolları ile buluşmasında yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

"Kurucumuz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inen sizlerdiniz. Gençlerdi. Gençleri sürekli tenkit ettiler. 'Gençler apolitik' dediler. Gençler Türkiye’nin sorunlarına Fransız dediler. Gençlere çok şey söylediler. Ama o gençler 15 Temmuz’da Türkiye’ye sahip çıktılar. Alçaklara bu ülkeyi teslim etmediler. Saat 10:30’da Melih’i aradığımda bana dedi ki, dedim 'Melih, hazır ol, teşkilatını hazırla. Cumhurbaşkanımızla konuştuk, ölümüne direneceğiz. Hiç kimseye, hiçbir haine bu bayrağı teslim etmeyeceğiz.' Melih kardeşim 'Biz hazırız genel başkanım' dedi. 'Her an meydanlardayız.' AK Parti demek memleket zordaysa, milletin ayağa kalkması gerekiyorsa, en önde giden teşkilat demektir. O gün şahadet şerbetini içen gençler arasında AK Parti gençlik kolları mensubu 12 kardeşimiz de vardı. Bütün şehitlerimize, gerek vatanın savunması için, gerek 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün defedilmesi için hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet  diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Bütün gazilerimize, acil şifalar diliyoruz.

"Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var"

"MGK’nın aldığı kararla  ve Bakanlar Kurulu’nda vereceğimiz kararla 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi günü olarak her yıl kutlanacak. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline gelmiştir. 15 Temmuz asla unutulmayacak. Bugünlerde sürekli olarak “İkinci darbe yapılacak. Daha bitmedi, yeniden geleceğiz” diyorlar. Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var.

"Bunlar FETÖ’nün karanlık kampanyalarıdır. Milletimiz asla itibar etmesin ama rehavet de yok. Gece gündüz her şeye hazır olacağız. Sizlerle hazır olacağız. 15 Temmuz gecesi milleti gördüler. O gece Türkiye’nin bütün minareleri ezanlarla, salalarla inledi. Türkiye’nin bütün meydanları, genciyle, ihtiyarıyla, kadınıyla, erkeğiyle, doldu taştı. Bütün vatandaşlarımız, bütün insanlarımız Türkiye’yi savunmak için akın akın meydanlara koştu. Evet. Şehitlerimiz var. Yüreğimiz yandı ama şunu bilin ki, o şehitler gözlerini kırpmadan toplara, tüfeklere, kurşunlara meydan okurcasına direndiler. 'Ya istiklal, ya ölüm' dediler.

"Cumhurbaşkanımızı şapkasını alıp kaçanlardan zannettiler"

"Doğdukları şehirler farklıydı ama gönülleri hep aynıydı. Hepsinin tek bir amacı vardı. O amaç da vatanı savunmak, ay yıldızlı bayrağı hainlere teslim etmemekti. Bu darbeyi tezgahlayan hainler zannetti ki bu vatan evlatlarını korkutacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin korkacağını, geçmişte darbe sesi duyunca şapkasını alan kaçacağını zannettiler ama onlar bilemedi ki darbeyi görünce şapkasını alıp giden değil, darbeye darbe vuran bu milletin önünde şapkasını çıkaran yöneticiler vardı.

"Şimdi artık zaman bunları bünyeden temizleme zamanı. Devletin, ticaretin, siyasetin içinden, her yerden bu hainleri söküp atacağız. Kimse mağdur edebiyatı yapmasın. Kılı kırk yaracağız, yaşla kuru bir arada yanmayacak. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların olabileceğini de öngörüyoruz ancak hata yapmayacağız diye hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin. Öfkeyi bir kenara bırakarak hukuk çerçevesinde hareket ediyoruz. Siyasetteki varlık sebebimiz, demokrasiyi, hukuk devletini eksiksiz olarak hayata geçirmektir. Geçtiğimiz 15 yıl içinde böyle oldu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. AK Parti kurucu lideri, seçilmiş cumhurbaşkanıyla, Recep Tayyip Erdoğan’la yola çıkarken bir şey söyledi. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.