1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim töreni
İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim töreni

İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim töreni

Yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı'nda yapılan devir teslim töreni ile görevi Efkan Ala’dan teslim aldı.

A+A-

Bakan Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı görevini bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreni ile Efkan Ala’dan devraldı. Törende konuşan Ala, " “Bu görevi yerine getirirken bana her zaman mesaileri ile destek olan birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarıma müteşekkirim. Şehit olan arkadaşlarımız var, gazi olan arkadaşlarımız var. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyorum, yaralılarımıza şifa temenni ediyorum. Bu görevi yerine getirirken her zaman desteğini yanımda hissettiğimiz TBMM’ye ve Meclisimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. Türkiye gibi zaman zaman sistemine kayıt dışı darbecilerin müdahale girişiminde bulunduğu ülkelerde Meclis desteği ve halk desteğinin yanı başımızda hissedilmesi önemlidir. Bu süreç içinde Türkiye’nin çeşitli yerlerine gittiğimizde heyecanları ile yanımızda hissettiğimiz parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Bakan Soylu da, “Hukukun üstünlüğünden ve işleyen hukuk sisteminden hiçbir dakika ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21. asrın özetidir. Aynı zamanda devamlı demokrasisini yükselten bir Türkiye tablosu 21 asrın özetidir. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet, vatanın bölünmez bütünlüğü ve huzur içinde insanların yaşadığı anlayış Türkiye’nin 21. yüzyıl hikayesinin özetidir. Hukuk, demokrasi ve vatan. Alın terini akıtandan, sabahleyin besmele çekerek kapısını açan esnafına kadar bu topraklarda herkesin hakkı, hukuku, herkesin yarına ait iddiası vardır. Bu iddia huzur, birlik, beraberlik, kardeşlik ve yükselen Türkiye’dir. Biz, nasıl bu ülkenin nöbetini tutarken şehit olanlar gibi bu vatanın nöbetçileriyiz. Bugün buradayız, 24 saat sonra vatanımızın ve milletimizin bize emanet ettiği başka görevdeyiz. Bu emaneti bize veren milletimize mahcup olmamalıyız. Sığındığımız Allah’tır ve aziz milletin merhamet kucağıdır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.