HDP'li Botan'dan Hakkari Valiliği'ne cevap!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kimyasal yada zehirli gaz kullanıldığı iddiasını yalanlayan Hakkari Valiliği’ne cevap veren HDP Van Milletvekili Lezgin Botan ‘Madem yalan izin verin inceleyelim’ dedi.

ZEKİ DARA / YÜKSEKOVA HABER 

HAKKARİ - Yüksekova ilçesinde 7'inci gününe giren sokağa çıkma yasağı devam ederken, bombalanan mahallerde farklı bir gaz kullanıldığı iddiası Hakkari Valiliği tarafından yalanladı.

Valiliğin açıklamasına ilçede bulunan HDP Van Milletvekili lezgin Botan cevap verdi. Botan, iddiaları araştırdıklarını belirterek ellerine gelen bilgiler ışığında kamuoyunu bilgilendireceklerini ifade etti.

Hakkari Valisi’ni telefonlarına cevap vermemekle suçlayan Botan, olayın aydınlatılması için kendilerinin olay yerine geçmesine izin verilmesini istedi. 

HDP’li Lezgin Botan şunları söyledi:

“Biz araştırma yapıyoruz. Elimize yeni bir bilgi gelirse açıklama yapacağız. Bizi mahallede arayan yurttaşların verdiği bilgiler üzerine bu olay açığa çıktı. Telefonlarımızı dinliyorlar zaten: İnsanlar mahallenin üzerinde beyaz bir toz bulutun dolaştığını gözlerinin yaşardığını midelerinin bulandığını, nefes alamadıklarını hatta bayılma vakaları ile karşılaştıklarını telefonla bize ilettiler. 

'SAYIN VALİ ZAHMET EDİP TELEFONLARIMIZA CEVAP VERSE...!'

Sayın vali zahmet edip telefonlarımıza çıksa kendisine olay yerine geçmek orada inceleme yapmak istediğimizi ileteceğiz. Varsa orada cenazeler otopsi işlemi için hastaneye nakledilmesini sağlayacağız.

'BAĞIMSIZ BİR HEYET GELMELİ'

Kimdir bu ölenler, ölüm sebepleri nedir? Burada bir insanlık suçu işlenmemiş midir? Bunu araştırmak istiyoruz. Kendilerine güveniyorlarsa sadece biz değil bağımsız heyetler ve sivil toplum örgütleri ile bu işin uzmanlarının bölgeye gitmelerine izin versinler olayın gerçek yüzünü bu şekilde ortaya çıkartalım”

Kimyasal silah nedir??
 // Akil-Mantik
Kimyasal silah gazdir. Hava ve ruzgar ile birlikte hizla kilometrelerce uzaga yayilir. Atildigi zaman sadece bir binanin icindeki insanlari degil sehirdeki butun insanlari oldurur...birakin artik bu bos iddialari......
20 Mart 2016 13:51
oturarak çare bulunmaz
 // pexas holding
madem gelmeye niyetin vardı yuksekovada katliam yapılmadan önce neredeydin demedik mi gelin katliamlar yapılmadan bir çözüm bulun diye yarın sokağa çıkma yasağı çıktığı zaman demeyin geldikte yuksekovaya girmemize müsade etmediler diye önceden gelmiş olsaydınız birilerinden izin almak zorunda kalmazdiniz sizinde koltuk sevdanizi gördük sayın milletvekilleri...
20 Mart 2016 12:46