HDP Hakkari yönetiminden, basın temsilcilerine ziyaret

HDP Hakkari il yönetimi, Hakkari’de basın mensuplarını ziyaret ederek, basın özgürlüğünün önemine dikkat çekti.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ – 27 Mart’ta Hakkari’de gerçekleştirilen HDP Olağanüstü Kongresi’nde HDP il yönetimine seçilen Eşbaşkanlar Metin Besi ve Evin Konur ile beraberindeki parti yöneticilerinin, ilde bulunan kurumlara ziyaretleri devam ediyor. Hakkari’deki basın temsilcilerini ziyaret eden heyet, bu  kapsamda Yüksekova Haber Gazetesi Hakkari bürosuna konuk oldu.

Ziyaret esnasında kısa değerlendirmelerde bulunan Eşbaşkan Besi, basın özgürlüğünün önemine dikkat çekti. Gerçeklere ulaşmanın özgür ve tarafsız basın yoluyla mümkün olduğunu kaydeden Besi, basına yönelik baskıların kabul edilemez olduğunu vurguladı.

i-1-20160421161931.jpg

Hakkari'deki sıkıntılara da değinen Besi, HDP yönetimi olarak bu sıkıntıların giderilmesi için elinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Eşbaşkan Evin Konür ise Hakkari’de HDP’nin demokratik eylemlerini sürdüreceğini ifade ederek, Hakkari halkından destek beklediklerini belirtti. Konur, basın temsilcilerine ve kurumlara yönelik ziyaretlerinin süreceğini de söyledi.

Ziyaret dolayısıyla HDP heyetine teşekkür eden Yüksekova Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Zeki Dara ise, yeni seçilen yönetime çalışmalarında başarılar diledi.

i-2-947.jpg

Hakkari halkının yaşadığı temel sorunlara değinen Dara, siyasetçilerin sorunların çözümünde aktif rol almaları gerektiğini vurguladı.

Tarafsızlık yayıncılıktan taviz vermeyeceklerini ifade eden Dara, “Zor şartlarda da olsa asli görevimiz olan gazetecilik mesleğinizi sürdüreceğiz. Gerçekleri her şekilde halka ulaştırmaya çalışacağız” dedi.

2-808.jpg