Hakkari’de orta refüj çalışması

Hakkari Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler şehir merkezinde bulunan orta refüjleri yeniden yapıyor.

YÜKSEKOVA HABER 

HAKKARİ - Hakkari Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çevre düzenleme programı kapsamında çarşı merkezinde orta refüjlerde yenileme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında bin metrelik alanda eski refüjler kaldırılarak yerine yenileri yapılacak.

Çalışmaları denetleyen Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi daha güzel bir Hakkari için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirttiler.

Hatipoğlu belediye olarak şuanda bir çok mahallede yol açma ve yol genişletme çalışması başlattıklarını belirterek, “Çarşı merkezinde oldukça kötü bir görüntüye neden olan eski refüjleri kaldırarak yerine yeni refüj yapacağız. Bin metrelik bir alanda bu çalışmalar yapılacak. Amacımız Hakkari'yi daha güzel hale getirmektir. Vatandaşların bizlere destek vermelerini istiyoruz” dedi.

Hakkari Belediyesi Fen İşleri Müdürü Özgür Gültekin ise ilk etapta Bulvar Caddesi üzerinde yaklaşık bin metrelik alanda refüj yenileme çalışması yapacaklarını söyledi.

Gültekin, refüjleri yükseltme çalışması yaptıklarını kaydederek, daha sonrra çimleme ve refüjlerin boyma çalışması yapılacağını da sözlerine ekledi. 

2-174.jpg

1-283.jpg

 

serkeftın
 // ahmet
eşbaşkanlarımıza başarılar dileriz. çalılşmalarınızda tüm halkımız arkanızda olacaktır ve geçmiş dönemde yaşanan sıkıntılar herkese ders olmuştur bu yeni dönemde yeni başkanla yeni bir hakkari yaratacağınıza inanyoruz serkeftın......
29 Mayıs 2014 Perşembe 15:40
Belediyeye tavsiye
 // COLEMÊRGİ
bu refüjlere boydan boya işyerlerinin reklamı yazılsa hem belediyeye ek bi gelir elde edilir hem de şehrin görünüşüne farklılık gelir......
28 Mayıs 2014 Çarşamba 21:04
sorumsuz sorgusuz
 // sorumsuz sorgusuz
yorumumun yayınlanıp yayınlanmayacağını bilemiyorum ama genede yazacağım.ne kadar sorumsuz ve surgusuz olduğumzu.ne zaman çuvaldızı kendimize batırırsak o zaman duyarlılığımız artacaktır.mevcut siyasetle bzileri yönetenlerin başarısı % 3dır.ilerleme yok icraat yok slogan çok .genel seçimlerde çok zorlanacağımızı belirtmek istiyorum.halk artık kaldıramıyor.hiç kimse bu halkı sürü olarak görmesin.dosta da düşman'ada vereceği her zaman bir cevabı vardır.bu cevapta artık kendisini sandıklarda seçimlerde hissettirecektir.onun için her kes şapkasını önüne alsın binlerce sefer düşünsün sonra hareket etsin.ve herşeyide halka sorarak yapsın.sorduktan sonra bildiklerini okumasın.halkı ile olsun ki halkta onu büyütsün,yoksa gerisi bahane...
28 Mayıs 2014 Çarşamba 19:58