Hakkari'de kepenkler kapalı

Lice'de devam eden kalekol protestosu sırasında askerin ateş açması sonucu en az iki kişinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan olaylar sonrası Hakkari kent merkezinde kepenkler açılmadı.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ-  Lice’de yapımı süren karakol inşaatlarını protesto etmek için günlerdir aynı noktada benzer şekilde gerçekleştirilen yol kapatma eylemine günlerdir kazdıkları mevzide konumlanmış durumda bulunan askerler saat 16.30 sıralarında ateş açtı.

2 kişinin ölmesine çok sayıda göstericinin de yaralanmasına neden olan olayın ardından protestolar bölge geneline yayıldı.

Hakkari kent merkezinde esnaf durumu protesto etmek üzere iş yeri kepenklerini açmadı.

Eczane ve fırınlarınların dışında tüm iş yerlerinin kapalı olduğu kent merkezinde polisin bazı noktalarda güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

1-322.jpg

2-202.jpg

başımız sağolsun...
 // colemerge
olanları kınıyor ve tüm halkımıza baş sağlığı diliyorum. yalnız bunu çözümü protestosu kepenk kapama olmamalı. daha etkili çözümler bulmalıı, daha büyük çapta protestolar yapmalıyız... bu şekilde sadece esnaf protesto etmiş oluyor.. ve kendi kendimize zarar vermiş oluyoruz... tekrar hepimizin başı sağolsun allah sabır versin.......
08 Haziran 2014 Pazar 11:09