Hakkari'de ilki düzenlenen sirk gösterisi ilgi gördü

Hakkari'de, ilki düzenlenen sirk gösterisi büyük ilgi görürken, sirke gelen bazı izleyiciler ise organizasyon bozukluğu nedeniyle sirk görevlilerine tepki gösterdi.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ  - Türkiye'nin değişik illerinde gösteri yapan Ali Çoban Tiyatrosu Atena Sirk Grubu, Hakkari'deki bir halı sahada gösteri yaptı. Hakkari'de ilk defa düzenlenen sirke çocuklar ile vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, organizasyon bozukluğuna tepki gösteren bazı vatandaşlar ise biletlerini geri iade etti.

haberinfotograflari.gif

Sabah saat 11.00’da başlaması gereken ilk seans 1 saat gecikmeli başlarken, sirkte yılan, ilizyon, palyaço ve değişik gösteriler sergilendi. Sahneye çıkan çocuk ve vatandaşlar ise, değişik oyunlar sergileyen oyunculara eşlik ederek doyasıya eğlendiler.

Bazı vatandaşlar, ilk defa düzenlenen sirk gösterisine katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu tür etkinliklerin devam etmesini dilediler.

Ali Çobanoğlu Tiyatrosu Sorumlusu Ali Çobanoğlu ise, Türkiye'nin 30 ilinde sirk gösterisi yaptıklarını belirterek, şimdi ise Hakkari'de 3 seans halinde sirk gösterisi yaptıklarını kaydetti.

Öte yandan yoğun ilgi nedeniyle oyunları seyredemeyen bazı vatandaşlar biletlerini geri iade ederek organizasyonun daha düzenli yapılmasını talep ettiler.

ğeribi ya geweri
 // gurbetçi zafer
orada olmayı çok istiyordum valla memleketimi özledim :(...
25 Mayıs 2014 Pazar 05:18
YETKİLERDEN DÜZEN DESTEĞİ
 // VATANDAŞ
HAKKARİNİN İLK SİRK GÖSTERİSİ HALK BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR DEVLET KURUMLARINDAN BİRİ ÇIKIPTA YARDIMCI OLMUYOR HALK HARMAŞIK İÇİNDE İZLEMEYE ÇALIŞIYOR GÖSTERİ SAHNE OLMADIĞI İÇİN YERDE YAPILIYOR ÇOCUKLAR İZLEMEK İÇİN GÖTÜRDÜK VE PİŞMAN OLDUK. ÇÜNKÜ KALABALIK ÖNDE BİR KAÇ KİŞİ AYAKTA İZLİYOR GERİ KALAN BOŞ İZLİYOR........
24 Mayıs 2014 Cumartesi 22:36