Hakkari’de çevre düzenlemesi

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından eski orta refüjler yıkılarak yerine büyük New Chorsy adı verilen taşlar döşendi.

HAKKARİ - Bir süre önce araç parklarının önüne geçmek için çarşı merkezinin değişik noktalarına refüj dubası yaparak, hem trafiği hem de yaya geçidine büyük kolaylık sağlayan belediye, bu defa ise çarşı merkezinin daha güzel bir hale getirmek için orta refüjlere New Chorsy adı verilen taşlar döşemeye başladı.

Hakkari Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından “Çevre Düzenlemesi ve Yeşillendirme Çalışmaları” kapsamında Cumhuriyet ve Bulvar caddesi üzerinde başlattığı orta refüj çalışması devam ediyor.

Belediye Eş Başkan Vekili Ahmet Taş ve beraberindekiler yürütülen çalışmaları yerinde denetlediler.

Başkan Taş, eline kürek alarak işçilerle birlikte orta refüjlerin arasına toprak doldurarak tırmıkla toprak düzeltmesi yaptı.

Orta refüjlerin yeşillendirilmesi ve yaya geçidi olarak kullanılmaması amacıyla daha önceki çalışmalarda kullanılan taşların yanı sıra daha büyük New Chorsy adı verilen taşların kullanıldığı ifade eden Belediye Eş Başkan Vekili Ahmet Taş, halk ile birlikte el ele verip ili daha da güzelleştireceklerini söyledi.

Çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında ilk etapta orta refüjlere son şekli verdiklerini anlatan Taş, şehrin güzel bir görünüme kavuşturulması için ellerinde geleni yapmaya devam edeceklerini belirterek, çarşı merkezindeki orta refüjlere ise büyük New Chorsy adı verilen taşları kullandıklarını belirtti.

Hakkari’deki Orta Refüjlere New Chorsy Taşları Döşendi

Teşekürler!...
 // M/T
Hakkari Belediyesini Tebrikler eder!... Bağlar Mahallesi yolunda da yeniden asfalt çalışması yapılması ve diğer sosyal belediyecilik hizmetlerinin verileceği kanaatiyle,daha İyi çalışmalar yapacağınız, iyi Günler görmek dileğiyle!...
Kolay gelsin, Başarılar.......
05 Haziran 2014 Perşembe 15:28
.....
 // ....
AMERİKA , AVRUPA, GELİŞMİŞ KENTLER GÖRÜN MEGA BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ....
05 Haziran 2014 Perşembe 15:03
bırak
 // bırak
bırakın bunları dilek hanım su yol kanalizasyon çöp siz bu sorunlara çözüm arayın iki taş koydun 6 defa haber oldu oysa sizden önce alt yapı yı tamamlayıp sonra güzel bir asfalt bekliyor halk.......
05 Haziran 2014 Perşembe 12:32