Fotoğraftaki provokatör!

İstanbul Gaziosmanpaşa'da BDP'lilere yönelik ırkçı saldırı ardından sosyal medyada paylaşılan bazı fotoğraflarda kırmızı tişörtlü bir kişinin eylemci olarak hem BDP'liler hem de ırkçılar arasında yer alması, provokasyon ihtimalini güçlendiriyor.

İSTANBUL - Gaziosmanpaşa'da 1 Haziran günü PKK lideri Abdullah Öcalan'a özgürlük için imza toplayan bir grup BDP'li, 50-60 kişilik ırkçı grubun saldırısına uğradı. Kurt işareti yapan ve tekbir getiren ırkçılar, bu saldırıda biri ağır olmak üzere 4 kişiyi yaraladı. Irkçılardan biri kaçarken, ateş etmek için elinde tuttuğu silahı düşürdü.

haberingoruntuleri.gif

4 Haziran günü bu saldırıyı protesto etmek için Gaziosmanpaşa'da toplanan BDP ve HDP'liler, yeniden ırkçı provokasyonla karşı karşıya kaldılar. 

Sosyal medyada yayınlanan bazı fotoğraflar, eylemciler arasında yer alan bir kişiye okları yöneltti. Kırmızı tişörtlü genç, ırkçılar arasında "kurt" işareti yaparken, BDP'liler arasında "zafer" işareti yaparken görülüyor.

Fotoğrafın ne zaman çekildiği ya da bir manipülasyon olup olmadığı bilinmiyor ancak, Milliyet'e göre her iki kare Gaziosmanpaşa'daki olaylar sırasında çekildi.

Habere konu olan provakatörün akşam saatlerinde gözaltına alındığı öğrenildi.

1-310.jpg

2-191.jpg

ytguh
 // fdgchjk
ilk yorum yapan vatandaş ne eğitim seviyesi ...selçuklu üniversitesinde kadın kız için proflar doçlar birbirini boğazlıyor sen kalkmış 80 sene önceki nutukları yazma.....
06 Haziran 2014 Cuma 09:03
çuk diye oturmuş
 // Talip
Sinan süppeeer bir yorum...
06 Haziran 2014 Cuma 02:48
yorm
 // maho
franda 1789 da çıkan ırkçılık bir hastalıktır bu hastalık islam dünyasını tarumar etmiştir .ve hala etmeye devam editor elin batısı birleşiyor parası bir bayrağı bir ekonomi bir bizler aptal gibi birbirirmizi yiyoruz....
05 Haziran 2014 Perşembe 17:21