1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 'Firuzağa'daki saldırı tam bir IŞİD'ci kafasıdır'
'Firuzağa'daki saldırı tam bir IŞİD'ci kafasıdır'

'Firuzağa'daki saldırı tam bir IŞİD'ci kafasıdır'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

A+A-
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Belediyelere yönelik tartışmalara ilişkin Kurtulmuş, "Bir takım yeni yasal düzenlemeler olabilir. Meclis kapanmadan yapılması en doğru olandır. Süratlendirmek için yasal düzenleme gerekirse Meclis gündemine gelir. Temmuz ayında da Meclis çalışmaya devam edebilir" dedi.

"BEYOĞLU FİRUZAĞA'DAKİ SALDIRI TAM BİR IŞİD'Cİ KAFASIDIR"

Beyoğlu Firuzağa'da meydana gelen saldırıya ilişkin Kurtulmuş, "Çirkin. Tam bir IŞİD'ci kafasıdır. Türkiye'ye yakışmayan bir saldırı. Hiç kimsenin bir kaç kişinin yapmış olduğu kimsenin savunmadığı saldırıyı, Müslüman ahaliye hakaret etmeye, inançlarıyla dalga geçmeye çalışmasın. Densiz bir saldırı. Kutuplaşmanın zemini ortaya çıkmasın. Kabul edilebilir bir durum değil" diye konuştu.

(ÖZGÜR GÜNDEM TUTUKLAMALARI) "YARGI SİSTEMİMİZDE, TUTUKSUZ YARGILAMA ESASTIR"

Özgür Gündem tutuklamalarına ilişkin Kurtulmuş, "Yargı sistemimizde, tutuksuz yargılama esastır. Prensip böyle. Yargı karar verir" dedi.

"TÜRKİYE'YE SALDIRALIM DİYE BEKLEYEN İSLAMOFOBİ ÇEVRELERİ VAR"

"Türkiye'nin imajı bozuldu" açıklamalarını değerlendirmesi istenen Kurtulmuş, "İslamofobi, Erdoğan karşıtlığı. Türkiye'ye saldıralım diye bekleyen İslamofobi çevreleri var. Türkiye'nin çok dikkatli olması lazım. Hep beraber olmamız lazım. İnsanlara saygı, kişinin kendisine olan saygıdır. birilerinin İslam'a karşı yapılan haksız eleştiriler söz konusu" dedi.

"GECEKONDU HÜKÜMETİ DEĞİLİZ"

Yüksek yargı paketine ilişkin Kurtulmuş, "Türkiye, gecekondu hükümeti değil. Yarın hükümeti kapatıp gitmiyoruz. Gecekondu hükümeti değiliz. Bütün analizler, uygunluk ve etki analizleri yapılıyor. Ümit ederiz ki AYM'den dönmez" dedi.

"FAİZ İNDİRİMİNİN OLUMLU OLACAĞINI ÜMİT EDİYORUZ"

Bugün alınan faiz indirimine ilişkin Kurtulmuş, "Bu hükümet ile birlikte bir değişime gidiyoruz. Üretime dayalı yeni bir ekonomik safhaya geçilmiştir. İndirimin olumlu olacağını ümit ediyoruz" dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.