FETÖ ile bağlantılı 8 okul ve yurt kapatıldı

Darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Dersim'de 8 yurt ve okul kapatıldı.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından "FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik adli ve idari işlemler kapsamında 8 okul ve yurt" kapatıldığı bildirildi.

Valilik, "Bu kapsamda FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilen okul ve yurtlara yönelik İlimizde gerçekleşen adli ve idari işlemler kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığınca; Özel Öz Munzur İlkokulu, Özel Öz Munzur Ortaokulu, Özel Munzur Anadolu Lisesi, Özel Munzur Fen Lisesi kapatılmıştır.Valiliğimizce; İl merkezinde Zehra Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Irmak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Özel Erener Gündüz Bakım Evi, Çemişgezek Temkin Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu kapatılmıştır. Bu okul ve yurtlarda; okuyan/barınan öğrencilerimizin diğer okullara/yurtlara nakilleri ile ilgili her türlü kolaylık sağlanacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz konuyla ilgili olarak kesinlikle herhangi bir kaygıya kapılmamalıdır. Devletimiz bütün imkanlarıyla geleceğimiz olan gençlerimizin her zaman yanında olacaktır" denildi.