1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Erdoğan: Almanya’nın aldığı karar Gezi olaylarının son halkasıdır
Erdoğan: Almanya’nın aldığı karar Gezi olaylarının son halkasıdır

Erdoğan: Almanya’nın aldığı karar Gezi olaylarının son halkasıdır

Almanya Federal Meclisi’nin , Ermeni Soykırımı tasarısını kabul etmesine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Alman Parlamentosu’nun aldığı son karar Gezi zincirin son bir halkasıdır.” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİM Genel Kurulu’nda konuştu.

Almanya Federal Meclisi’nin , Ermeni Soykırımı tasarısını kabul etmesine tepki gösteren Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Hala Gezi olaylarına ağaç meselesi diye, 17-25 Aralık darbe girişimine hukuk operasyonu diye, bölücü terör örgütünün eylemlerine demokratik tepki diye bakanlar varsa, izanından şüphe ederim. Alman Parlamentosu’nun aldığı son karar da bu zincirin son bir halkasıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Önce onlar Holokost’u yeniden bir tanımlasınlar”

“Dünyada soykırım konusunda söz söyleyebilecek en son ülkenin bize böyle bir ithamda bulunması hukukçuların tabiriyle söylüyorum hayatın olağan akışına uygun değildir. Önce onlar Holokost’u yeniden bir tanımlasınlar. Onlar Namibya Katliamı’nı önce bir gözden geçirsinler.

“Sen hangi ülkeye neyi söylüyorsun?”

“Sen hangi ülkeye neyi söylüyorsun? Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum. Bizim geçmişimizle ilgili utanacağımız hiçbir meselemiz yoktur. Ama ülkemizi sık sık Ermeni soykırımı tasarılarıyla tehdit eden devletlerin her birinin arkasında milyonlarca masumun kanı ve vebali vardır.”

“Ermeni meselesi şantaj aracı olarak kullanılmaya başlandı”

“Buradaki meselenin Ermeniler olmadığını, onların sadece asıl oyuna alet edildiğini, istismar edildiğini gayet iyi biliyorum.

“Ermeni meselesi dünyanın her yerinde Türkiye’ye karşı elverişli bir şantaj aracı, hatta bir sopa olarak kullanılmaya başlandı. Şimdi paralel ihanet çetesi konusunda da benzer bir yaklaşım görüyoruz. Türkiye’den kaçan tüm çete elemanları, Almanya başta olmak üzere Batı ülkelerinde rahatça hayatlarını sürdürebiliyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.