Elazığ ve Bingöl'de 31 bölge yasaklandı

Bingöl'de 18, Elazığ'da 13 bölgede, "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edilerek giriş çıkışlara yasaklandı.

Valilikler tarafından yapılan açıklamada Bingöl kent merkezi ve 7 ilçede 18, Elazığ'da ise 4 ilçeye bağlı 13 bölge 1 Mart- 1 Eylül 2016 tarihleri arasında "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edilerek giriş çıkışları yasaklandı. Valiliğin 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince yasaklı ilan edildiğini duyurduğu alanlar şunlar:

"Bingöl merkez - Ortaçanak köyü, Hasar Yaylası ile Hasar Tepe. Adaklı ilçesinde bulunan Şeytan Dağları, İlbey-Maltepe Vadisi (Sevkar) Bölgesi. Genç ilçesinin Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgeleri. Karlıova ilçesinin Karacehennem Ormanları, Solhan İlçesinin Yeni başak ve Doğuyeli. Yayladere ilçesinin Horivanik-Tahkim Deresi ile Kırköy Ormanları Bölgesi. Kiğı ilçesinin Çomak Deresi ile Yedisu ilçesinin Akımlı Yaylası bölgeleri."

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinin Gortil Yaylası, Herbite Yaylası, Arıcak'ın Görese 1 ve Görese 2, Karakoçan'ın Gazdağı-Karaboğa Dağları hattı, Dilektaşı Yaylası, Akpınar ilçesinin ise Pilavtepe bölgesi, Koçyiğitler köyü batısı, Başak Yaylası, Velikan doğusu, Palu ilçesinde ise Akdağ bölgesi ve Haydar Yaylası."