Dört yıldır bitirilemeyen Yüksekova havaalanı alay konusu oldu

Türk Hava Yolları'nın (THY), Iğdır Havaalanı için oynattığı 4 çocuğun reklam filmi kısa sürede izlenme rekoru kırarken, bu reklama Hakkari Yüksekova'dan rakip çıktı. Dört yıldır bitirilemeyen havaalanı alay konusu haline geldi.

YÜKSEKOVA  - Yüksekova, Şırnak ve Bingöl havaalanlarının ihaleleri ile Iğdır Havaalanı'nın ihalesi 2011 yılında birlikte yapılmış, Yüksekova hariç diğer illerin havaalanları hizmete girmişti.

Geçtiğimiz aylarda THY’nin uçmadığı nokta kalmadığını vurgu yapmak için çektiği ve oynattığı 4 çoğunun reklamı kısa sürede izlenme rekorları kırarken, bu reklama rakip ise Yüksekova’dan çıktı.

4 YILDIR BİTİRİLEMEDİ

2010 yılında temeli atılan Yüksekova havalanı dört yıla aşkın bir süredir hala inşaat halinde. Bit türlü bitirilemeyen havaalanı bölgedeki yurttaşların tepkisine neden oldu.

ALAY KONUSU OLDU

Duruma tepki gösteren Yüksekovalı gençlerden Necmi, Savaş ve Remzi Kaya kardeşler, THY reklamlarından esinlenerek geziye gittikleri boş bir arazide taşlarla pisti çizip Yüksekova'nın Kürtçe adı olan 'Gever Havaalanı' yazıp uçak bekler gibi de fotoğraf çektirerek, paylaştıkları sosyal paylaşım sitesinde kısa sürede yüzlerce kişi tarafından takip edildi. Yüksekova'daki havaalanı inşaatının uzun süredir bitirmediğine dikkat çekilen fotoğraflar, büyük beğeni topladı.

Dört yıldır bitirilemeyen Yüksekova havaalanı alay konusu oldu

Dört yıldır bitirilemeyen Yüksekova havaalanı alay konusu oldu

Agir
 // Botana cevap
Oraya HALANI hazılmamış H.ALANI yani noktalama işsareti ile kısaltma yapılmış. Bişeyler bildiğini sanıyorsun ama bilmiyorsun.

Neden bitmediği konusuna girmeyeceğim herkes neden bitmediğini çok iyi biliyor....
18 Temmuz 2014 Cuma 11:36
REZALETTTTTTTTTTT
 // MERT
TEK KELİME İLE REZALETTTTTTTT ???????????????...
11 Haziran 2014 Çarşamba 14:59
çuvaldız
 // metin
kaç kere iş makinaları yakıldı o inşaatta.işçiler kaçırıldı biraz kendinize bakın...
11 Haziran 2014 Çarşamba 14:40