Diyarbakır'daki eylem açlık grevine dönüştü

Diyarbakır’da eylem yapan anneler, iki günlük açlık grevine başladı. Aileler, açlık grevi eyleminden de sonuç alamazsa ölüm orucuna başlayacak.

Diyarbakır’da yaklaşık 25 gündür oturma eylemi yapan anneler, Lice’de çıkan olaylar nedeniyle dün eylemlerine bir günlük ara vermişti. Bugün Diyarbakır Büyükşehir belediyesi önündeki refüje gelen anneler, açlık grevine başladıklarını duyurdu. Anneler, açlık grevinden sonuç alamadıkları durumunda ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladı.

Oğlunun PKK tarafından alıkonulduğunu iddia eden Leman A., eylemlerine Lice’deki olaylar nedeniyle bir günlük ara verdiklerini söyledi. Çocuklarından haber alamamaları durumunda ölüm orucuna başlayacaklarını bildiren Leman A., “Biz çocuklarımızı istiyoruz. Başka hiçbir şey için buraya gelmedik. Siyaset içinde gelmedik, tek amacımız çocuklarımızdır. Dün akşam bizim çadırlarımızı da kaldırmışlar, kimin yaptığını bilmiyoruz. Çocuklarımızdan başka bir şey istemiyoruz, tüm yetkililere buradan sesleniyoruz. Eski başbakan Tansu Çiller'e de sesleniyorum o da bir annedir, o da bize çıksın. İki günlük açlık grevi eylemimizden sonuç alınamazsa ölüm orucuna başlayacağız, sonuna kadar biz buradayız, hiçbir yere gitmeyeceğiz. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Kimseyle bir alacağımız vereceğimiz yoktur, biz çocuklarımızı istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz” dedi.

“ÇOCUKLAR ÖLMESİN”

Fethi U. ise Antalya’dan geldiklerini, açlık grevinden çözüm alamamaları durumunda ölüm orucuna başlayacaklarını söyledi. Fethi U., “Amacımız çocuklarımızdır, barıştır. Biz çocuklarımızı istiyoruz, barış istiyoruz, huzur istiyoruz, çocuklar ölmezin istiyoruz. Ülkemizde huzur olsun barış olsun herkes barış için çaba göstersin. Bütün yetkililere sesleniyorum Allah rızası için barış olsun analar ağlamasın” diye konuştu.

“TEK BENİM DEĞİL DAĞDAKİ BÜTÜN ÇOCUKLARIN İSTİYORUM”

Zahide K. da sadece kendisinin değil bütün çocukların dönmesini istediğini söyleyerek, “Bütün çocukları istiyorum, tek benim çocuğum değil bütün çocukların gelmesini istiyorum. Bütün yetkililere sesleniyorum, çocuğumu istiyorum, barış istiyorum. Sadece kendi çocuklarım için değil çocuklarımız gelmezse barış olmazsa ölüme kadar buradayız. Bütün dağdakiler insin istiyoruz” şeklinde konuştu.

akp ve siz
 // realist
DÜN Amed gençliğinin korkusundan eyleme ara verdınız.PKK ye güzellıkle gidip onurluca davransaydınız inanın pkk siz 5-10 akp li aileye muhtaç değil onları size verirdi pkk gönülüler hareketir peşinde milyonlarla yürüyor.. fakat siz devletın oyuncağı olmayı bu yolla pkk yi köşeye sıkıstırma yolunu denedınız...bu devlet 40 yıldır ne yalanlar ne iftiralarla bu harekete yöneldi.bu hareket hep güçlendi taki özgür kurdistana kadar bu böyle devam edecek. sizde devletle birlikte bu halk karşısında kaybedeceksınız......
09 Haziran 2014 Pazartesi 16:42
AKP il binasının önünde oturmanız lazım.
 // Murat
Bu ülkenin akp tarafından yönetildiğini biri bu ailelere anlatsın. Belediyenin kapısına oturup barış istiyoruz demeniz çok saçma, zaten belediye de barış istiyor. Gidin meclisin kapısına oturun çünkü barış ancak o meclisten çıkabilir. Ha eğer çocuklarınızı istiyorsanız kandile gidin onlara derdinizi anlatın çocuklar gelmek istiyorsa getirirsiniz. O çocuklar kendi isteğiyle gitmiş. Hiç kafasını kolunu kırıp zorla dağa götürdüğünüz birini orda tutabilir misiniz? Hükümetin oyununa gelmeyin. Gidin başbakandan çocuklarınızı isteyin. Ayrıca biraz onurlu olmak lazım, daha dün iki genç licede katledildi oysa onlar ne dağa çıkmıştı ne de silahlıydı....
09 Haziran 2014 Pazartesi 15:46
kurt annalarida
 // kurde navine anatolye xacilara
kurt annalarida eylem baslatsin zindan esir tutulan cocuklarimizi isteriz.askere alinan cocuklarimizi isteriz...
09 Haziran 2014 Pazartesi 15:31