Diyarbakır Belediyesi’ne saldırı

Basının manüplasyon yaparak verdiği haberler ile hükümetin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni hedef göstermenin ardından 20-25 yaşlarındaki İlyas Honaz adlı saldırgan Büyükşehir Belediyesi’nin ana hizmet binasına taşlı saldırı gerçekleştirdi.

YÜKSEKOVA HABER

DİYARBAKIR - Saat 11.37 sıralarında elindeki taşı bir dosya ile gizleyen 20-25 yaşlarındaki İlyas Honaz, Dağkapı yönünden Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasına geldi.

Gelir gelmez elindeki taşları ana hizmet binasının girişindeki kapıya fırlattı. Taşın sekmesi üzerine yeniden yerdeki taşı alıp yeniden cam kapıya atan saldırgan, camı kırdı.

Büyükşehir Belediyesi özel güvenlik elemanları ile zabıta ekipleri saldırgana müdahale ederek etkisiz hale getirdi ve kaçmaması için güvenlik odasına aldı. Hani doğumlu olduğu bildirilen İlyas Honaz daha sonra polis eşliğinde hastaneye götürüldü.

Büyükşehir Belediyesi Güvenlik Şube Müdürü Muharrem Evinç, ilk müdahaleyi yapan güvenlik görevlisi Kasım Tekin ile belediye avukatı Raşit Yalçın emniyete giderek şikayetçi oldu.

dyb-001.jpg

psikolojik
 // hanili
bu coçuk m.e.b. baglı geçiçi işten atıldıgı ve psikolojik tedavi gördüğü ne sag ile nede solcular ile hiç bir baglantısı olmayan ailesi çok temiz bir aile olmasına ragmen bu çocugun psikolojik tedaviye acil ihtiyacı vardır....
08 Haziran 2014 Pazar 15:13
amed
 // keko
amed belediyesine geçmiş olsun bu çirkin saldırıyı kınıyoruz zabıta ekiplerinin ellerine sağlık başarıların devamı diliyoruz...
05 Haziran 2014 Perşembe 11:17
mit oyunları
 // realist
osmanlının oyunlarından biri daha meyve vermeye başladı. çözüm süreci safsatasına inanmaya devam edelim biz. RTE ve çetesi istedikleri şekilde kürtler üzerinde oyunlarını oynuyorlar ve başarılı da oluyorlar....
05 Haziran 2014 Perşembe 09:30