Dersim'de çatışma

Dersim'in Sütlüce köyünde karakol inşaatı devam ederken, PKK'nin taciz ateşi açtığı ve çıkan çatışmada 2 askerin yaralandığı açıklandı.

Alınan bilgilere göre Dersim'in Sütlüce köyünde karakol inşaatı devam ederken,  PKK'nin taciz ateşi açtığı ve çıkan çatışmada bir er ve bir astsubayın yaralandığı açıklandı. 

Genelkurmay Başkanlığı, Dersim'deki çatışmada bir Jandarma Astsubay ve bir Jandarma erin yaralandığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Dersim/Merkez İlçe Sütlüce Köyünde yapımı devam eden yeni karakol inşaatı ve eski karakol arasında kalan yolda mayın araması yapan  İl Jandarma Komutanlığına bağlı unsurlara uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Meydana gelen silahlı saldırıyı müteakip, çıkan çatışmada; bir Jandarma Astsubay ve bir Jandarma Er yaralanmıştır.

Yaralı personel, Jandarma Bölge Komutanlığına ait S-70 Skorsky tipi helikopterle Elazığ Asker Hastanesine sevk edilmiştir. Jandarma Bölge Komutanlığında konuşlu Taarruz helikopter kolu ve bölgedeki diğer birlikler tarafından, müdahale edilmiştir.

Bölgeye gözetleme maksatlı bir İnsansız Hava Aracı sevk edilmiştir."

****
 // ...
Bir taraftan insanlara yakınlaşma politikası ki bence çok güzel bir yaklaşım ve destekliyorum ama;bu yapılanlar ne peki tezatlık değil mi? Yine yanlış politika...kaş yapayım derken göz çıkarmak buna denir....
16 Mayıs 2014 Cuma 11:23