Çözüm sürecinde 3D formülü: Eve, hayata, siyasete dönüş

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm süreci hakkında yaptığı açıklamasında "Artık süreçte eve, siyasete dönüş var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecine ivme kazandıracak bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını söyledi.

"EVE, SİYASETE DÖNÜŞ VAR"

Atalay, "Bu süreç artık olgunlaşmıştır. Çözüme yakınız. Bu somutlukta siyasete güven, eve dönüşler, hayata dönüşler, siyasete tekrar dönüş var. Farklı Türkiye var" dedi.

"BUNLAR OLMASAYDI BUGÜNKÜ ÇÖZÜM SÜRECİNİ KONUŞAMAZDIK"

Atalay, konuşmasında şunları söyledi; 

"Hükümet olarak Türkiye'de büyük bir dönüşümü sağlama mücadelesi veriyoruz.  Siyasetin önünü daha da açmak için uzun çaba gösterdik. Başbakanımızın 2005 yılında Diyarbakır'da yaptığı konuşma dönüm konuşmasıdır. Demokratik açılım süreci 2008 de başlayan bir köşe taşıdır. Bunlar olmasaydı bugünkü çözüm sürecini konuşamazdık.

"SÜREÇ ŞEFFAF OLUYOR, OLACAK"

Toplumu bu sürecin içerisinde tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Bu süreç şeffaf oluyor ve olacak. Toplum destekli gittiğinde sürecin daha iyi yürüdüğünü görüyoruz. Türkiye'nin her kesiminden özellikle bu bölgeden sürece ne kadar büyük destek olduğunu biliyoruz.

"BİR YOL HARİTASI ÜZERİNDE ÇALIŞMA KARARI ÇIKTI"

Sürece yeni bir ivme kazandırma çalışması içindeyiz. Özellikle 30 Mart seçimi arafesinde seçime yoğunlaştık ama seçimden sonra sürece hükümet olarak yoğunlaşmamız arttı. Başbakanımızın başkanlığında çok geniş katılımlı uzun süren bir değerlendirme yaptık. O değerlendirme sonunda yeniden geldiğimiz safhadan itibaren daha somut, daha zamanlı, periyodu belli atılacak adımları belli, bir yol haritası üzerinde çalışma kararı çıktı. Şimdi biz bu çalışmayı yapıyoruz.

"SİYASET HER ŞEYİN ÇÖZÜM YERİDİR"

Kimse istiyor diye demokratik adım atılmıyor, yürekten inanıyoruz, daha alınacak çok mesafe var. Siyaset her şeyin çözüm yeridir. Şiddetle değil siyasetle sorunları çözelim. Hak arama yeri siyaset olsun, dediğimiz bu. Zaman dar çıkmam lazım, temkinli davranmamız lazım"

xapandın
 // ronahi
karakol+kalakol+kurucu alımı+güvenlik barajı yapımı+doğa katliamı+tutuklamalar+yüksek perdeden bakmalar+oyalama +zaman kazanma=sonuç bak tekrar başa dönerim ha mazeretleri............
07 Haziran 2014 Cumartesi 15:18
TESLİM ALMA SÜRECİ
 // MERG
BARIŞ Mİ TESLİMİYETMİ TC NİN DERDİ KÜRT SORUNU CÖZMEK DEĞİL VE CÖZMEZ DE ONLARIN TEK AMACI GERİLAYI DAĞDAN İNDİRİP SORUN BİTMİŞ GİBİ GÖSTERMEKTİR KÜRT SORUNU BİR İKİ YASAYLA CÜZÜLMEZ KÜRT SORUNU ANCAK VE ANCAK BAĞIMSIZLIK VEYA FEDERASYONLA ANCAK CÜZÜLÜR BAŞKA TÜRLÜ OLMAZ VE GARANTİSİDE YOKTUR. KENDİ KENDİMİZİ KANDIRIP HAYAL KURMAYALIM LÜTFEN SİYASETCİLERİMİZ BU KONUDA DUYARLI OLSUNLAR ORDUSU OLMAYAN HİÇ BİR MİLLET YERYÜZÜNDE BARINAMAZ VE ÖZGÜR OLAMAZ KENDİ KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM İKİNCİ BİR LOZANI YAŞAMAYALIM BU KADAR BEDELDEN SONRA...
07 Haziran 2014 Cumartesi 15:18
akpnin tuzaklarına dikkat
 // ben bir kürdistanlıyım
sayın Atalay eve dönüş olsun diyorsunuz hangi güvence neye dayanarak söylüyorsunuz dağdaki insanlar elini kolunu salayarak nasıl gelecekler sizin daha çözüm planız yok yüzlerce insanlar suçsuz yerde cezaevinde hasta mahkumlar içerde son iki yıldır ateş kese rağmen peki siz ne yaptınız binlerce özel tim kadrolu asker aldınız yüzlerce yeni korucu aldınız baraj yapımları hızlandırıldı oyalamaktan başka ne yaptınız ağızında çıkan her kelime tuzak var ben size güvenmiyorum size zere kadar inanmıyorum kürtleri kandıramasın artık geçti o günler....
07 Haziran 2014 Cumartesi 14:50