Çocuğa gözaltı girişimi

İzmir'de düzenlenen Soma eylemi sırasında polis 10 yaşlarındaki bir çocuğu gözaltına almak isteyince çevredekiler tepki gösterdi.

Soma'da yaşanan maden faciası cuma akşamı İzmir'de de protesto edildi. Yaklaşık 500 kişilik bir grup "Soma'nın hesabı sorulacak", "Hükümet istifa", "İzmir Soma'ya sahip çık" sloganları eşliğinde, Talatpaşa Bulvarı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Göstericiler yolu trafiğe kapattı. Polis müdahale etti. Anadolu Ajansı'na göre 50 kişi gözaltına alındı.

Doğan Haber Ajansı'na göre müdahale sırasında polis bir çocuğu da gözaltına almak istedi. Kentin en işlek caddesi Kıbrıs Şehitleri'ne yakınlarıyla eğlenmeye geldiği öğrenilen 10 yaşlarındaki bir çocuğun gözaltına alınmaya çalışılmasına çevredekiler tepki gösterdi. Diğer polislerin de araya girmesiyle çocuk kısa sürede bırakıldı. Bu sırada çocuk korkudan altını ıslattı.

allah ıslah etsin
 // hakkarili
bunu yapanlar insan değilmi ya rabbim. bunların çocuğu yok mu. çocuk olmadılar mı. çok üzüldüm....
17 Mayıs 2014 Cumartesi 21:27
Korku
 // Şemdin
Korkudan altını islatan o zavallı çocuk değil ceberrüt sistem ve sahipleridir. Korkuları olmasaydı 10 yaşındaki çocuğu göz altına almak istemezlerdi. Ama korkunun ecele fayadası yok diye bir laf var. Anlaşılan bunlar tarihten hiç ders almamışlar......
17 Mayıs 2014 Cumartesi 19:50