‘CHP, Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP, 1 Mart 2003 Tezkeresi’nde olduğu gibi, Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır,” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısında olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “CHP safını belirlesin” sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, “CHP, 1 Mart 2003 Tezkeresi’nde olduğu gibi, Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır,” dedi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

“Davutoğlu, ‘CHP safını belirlesin’ demiş. CHP, 1 Mart 2003 Tezkeresi’nde olduğu gibi, Türkiye’yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terör örgütü liderlerini ülkemize davet edenlere karşı, terörü toptan reddeden, pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir.

“Safını belirlemesi gereken kişi; dış politikada Türkiye’nin değil de, Erdoğan’ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu’nun ta kendisidir.

“Kişisel hesap ve çıkarlarına göre siyaset yürütenlerin, CHP’nin savaş ve terör karşıtı duruşunu anlayamamalarını doğal karşılıyorum.

“Çıkar siyaseti yürüterek cihatçı çeteleri destekleyenler için, Suriyeli mültecilerin durumu bir trajedi değil sadece bir pazarlık konusudur.”