Belediye yol çalışmalarına başladı

Yüksekova Belediyesi, Yeni yol açma, genişletme ve kumlama çalışmalarına başladı.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA - Yüksekova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, yeni yol açma, genişletme ve kumlama çalışmalarına başladı.

Güngör Mahallesi’nde bulunan 23 Nisan Caddesinin, Cumhuriyet Mahallesiyle bağlantısını kuracak iki yolun açılması için çalışma başlatan ekipler, çalışmalarını  sürdürüyor.

Çalışmaları denetleyen Belediye Eş Başkanı Ruken Yetişkin, okul duvarının yol arazisinde olmasından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen ile bir araya gelerek söz konusu duvarın kaldırılması için fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmenin ardından okulların tatil olmasına az bir süre kalması nedeniyle de söz konusu mevkide bulunan yol çalışmaları yaz tatiline ertelendi.

Daha sonra 23 Nisan Caddesinin Cumhuriyet Mahallesiyle bağlantısını sağlamak için 20 metre genişliğinde yeni bir yolun sınırları çizildi.

Yeni yol genişletme ve stabilize çalışmalarının ardından yol kullanıma açılacak.

1-301.jpg

Hizmet görmek
 // SERDAR
Ben bir yuksekovali olarak hizmeti bu üç dört yil içerisinde gördüm.Arkadaşlar daha önce bir mahaleden bir mahaleye geçmek için bağlanti yol yoktu hepimizde bunu görüyorduk.bu dönemde hiç olmasa her mahaleye en az dört beş yol yapildi.Bunlari görmeyen bence kor olmasi gerekir.yuksekova bir enkazdir bunuda bir anda yada üç dört yilda düzeltmek yada değiştirmek çok zor olsa gerek.Belediyede kendi imkanlari dahilinde ancak bu kadarini yapar....
03 Haziran 2014 Salı 23:57
adalet
 // adalet
siz önce depolağımız boka çözüm bolun mahallelerın arasından geçilmiyor kokudan yollarmiş zaten bı yaptıkları yolları boyamaktır iki yol yaptı mı bitti ... hızmet öyle bir iki şey yaptım değildir insanın rahat edilebileceği bir çevre sonmaktır bizde de böyle yiyiciler olduğu müddetçe hep sefalet içinde yaşayacağız.... de bu böyle de gider...
03 Haziran 2014 Salı 17:09
Bırakı bu reklamı
 // Gever
Bizler tozda boğulduk ve tuvalet kokusu herkes hastalık gıcrıyur bırakın bu reklamı hizmet yapın göz boyama yapmayın...
03 Haziran 2014 Salı 14:30