Belediye Spor seçmeleri yapıldı

Yüksekova Belediyesi Spor seçmelerine katılan 250 sporcudan 90'ı seçmeleri başarıyla geçti.

YÜKSEKOVA HABER 

YÜKSEKOVA - Yüksekova Belediyesi Spor Tesislerinde düzenlenlenen ve 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 doğumlu futbolcu adaylarınıın başvurduğu seçmeler sona erdi.

Seçmeler katılan 250 sporcudan 90'ı seçmeleri başarıyla geçerek alt yapıda oynamaya hak kazandı.

Yüksekova Belediye Spor Antrenörlerinden Cengiz Uzunköprü, yaptığı açıklamada 60 olan sporcu sayılarını 150'ye çıkardıklalrını söyledi.

Uzunköprü, "Amacımız Yüksekova'da alt yapıda top koşturan futbolcuları iyi yetiştirip önümüzdeki yıllarda transfere gerek duymadan kendi çocuklarımızla en iyi başarıyı yakalamak. 2012 - 2013 sezonunda Gençler Ligi'nde takımımız ilçemizi en iyi şekilde temsil etti. Bundan sonra da bu tür başarıları elde etmek için mücadele edeceğiz. Bizden desteklerini esirgemeyen belediye yönetimine teşekkür ederiz" dedi.

1-261.jpg

Geleceğimiz
 // Sporsever
Öncelikle belediye futbol ekibine her ne kadar geç kalınan bir çalışma olsa da başarı diliyorum.Bugün futbol tarihine baktığımız zaman başarılı kulüplerin hepsi altyapı çalışmalarına azami derecede önem verdikleri gençlere yeteneklerini sergileyebilecekleri tesis ve imkan sağlama çabası içerisindeler.Herkes yetişmiş,hazır futbolcuyla başarıdan başarıya koşabilir mühim olan zoru başarmaktır. Yani yetenekli futbolcuyu bulup üzerindeki tozu alabilmek,onunla bir yere gelebilmektir.Saygılarımla.....
19 Mayıs 2014 Pazartesi 19:51