Bayrağı indirenin kimliği belirlendi

Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki kışlada bayrağı indiren göstericinin kimliğinin belirlendiği öğrenildi.

DİYARBAKIR - Lice ilçesindeki protestolar sırasında bayrağın indirilmesinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, bayrağı indiren göstericinin kimliği belirlendi.

Söz konusu göstericinin yakalanması için operasyon başlatıldığı bildirildi.

Soruşturma kapsamında olayla ilgili olarak 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan 4'ü serbest bırakıldı. Diğer zanlının gözaltı süresi uzatıldı.

BAKAN ALA: EYLEMCİ 16 YAŞINDA

Başbakan Tayyip Erdoğan, grup toplantısının ardından makamında bazı bakanlarla Lice’deki olayları ve Bayrağın indirilmesiyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

Hürriyet'in haberine göre, toplantıda İçişleri Bakanı Efkan Ala, Tük Bayrağı’nın indirilmesiyle ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını belirterek eylemcinin 16 yaşında olduğu bilgisini verdi.

 

vayyy
 // memet
buldular bir kurban ortalığı sakinleştirmek için...
11 Haziran 2014 Çarşamba 18:02
BAYRAK
 // Lice.//için hukuk
AKP " lice deki o iki gencecik fidan'lar unutulsun ve gündem deyiştırılsin diye " BAYRAK'IKNI " "İNDIRTİ"........... Eyer isteseydi o kişi tirekten inerken yakalamzmiydi sizce.... kimse kusura bakmasin gerçekler ortada dir......
11 Haziran 2014 Çarşamba 17:59
eleştiri
 // kurde rast
EEE ne olacak buyuk ihtimalle arkadaşlarının katliamına buyuk tepki göstermek amacıyla bir an kendini tutamayıp bu eylemi yapan bir kürd gencidir.neden provakasyoncu ilan ediliyor.bu gence yazık değilmi? iki kürd insanı öldürüldü.bunların hesabını bırak sormayı..devletın tam istedığı hizada bu bayrağı kim yaktı siyaseti yapıyorlar yaw böylemi kürdleri temsil edeceksınız..o gençi kesinlikle yem olarak ortada bırakmak ihanettır...o genci ortada bırakmayın yazık günah...
11 Haziran 2014 Çarşamba 15:00