Başbakan Erdoğan Soma'da markete sığındı

Soma'daki facia sonrası ilçeye giden Başbakan Erdoğan, basın açıklamasının ardından bir grup vatandaş tarafından protesto edildi.

YÜKSEKOVA HABER

Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi yasa boğan facia ile ilgili açıklama yaptığı Soma Belediyesi çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Yaklaşık 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu.

haberingoruntuleri.gif

PROTESTOCUYA GÖZALTI KIZDIRDI

Başbakan'ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup da protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine bazı vatandaşlar da tepki gösterince, olayın boyutu büyüdü.

pr1.jpg

PROTESTOCULARIN BULUNDUĞU YERDE ARACINDAN İNDİ

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada, 'hükümet istifa', 'Başbakan istifa' diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı. 

erdd.jpg

Proteto sırasında göstericilerin İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir markete girip, bir süre bekledikten sonra olay yerinden ayrıldı.

pr2.jpg

KILIÇDAROĞLU VE BAKAN YILDIZ'A TEPKİ

Öte yandan, madene girmek isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Enerji Bakanı Taner Yıldız’a halk tepki gösterdi. İki siyasi bu yüzden madene giremedi. Vatandaşların alanda devlete tepkisi hala sürüyor. Yıldız ve Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren vatandaşlar “24 saat oldu hala çocuklarımızı kurtaramadınız” şeklinde tepki gösterdi.

Olağan
 // Haso
Başbakan bu katliam için "Olağan" demiş. Tabiki memlekette birileri 700.000 liralık saat, 10.000 dolarlık ayakkabı giyorsa ve birilerinin çocukları da hayatlarında sadece bir gün çalışıp ve çalıştığı o günde de yaptığı iş çuvalla dolar taşımak oluyorsa ... başbakan hakıl. Diyecek bir şey yok...Hele birdde memlekette "Sarı" sendikacılık dışındaki sendikal örgütlenmeler yasaklanıyorsa......
15 Mayıs 2014 Perşembe 09:03
Hırsız akp
 // Psiko Gewerli
Marketi Soymasın...
14 Mayıs 2014 Çarşamba 20:39