1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: Kanı bozuklardan temiz kan akmaz
Bahçeli: Kanı bozuklardan temiz kan akmaz

Bahçeli: Kanı bozuklardan temiz kan akmaz

MHP lideri Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Gelin bu kan bahsini kapatalım, kanı bozuklardan temiz kan akmaz” dedi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Vezneciler saldırısı nedeniyle bugüne ertelenen grup toplantısında konuştu.

Almanya Federal Meclisi’nin 1915’i soykırım olarak resmen kabul etmesine tepki gösteren Bahçeli, “Tehcir yerindedir, bugün olsa yine kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya parlamentosundaki Türkiye kökenli milletvekilleri için ‘kan testine girsinler’ sözlerini hatırlatarak, “Gelin bu kan bahsini kapatalım, kanı bozuklardan temiz kan akmaz” dedi.

Devlet Bahçeli’nin konuşmasından bazı başlıklar şöyle:

“Hükümet bir tek kişiye yeni koltuk aramaktadır”

“İstanbul’daki hain saldırıda 11 kardeşimiz şehit olmuştur. İstanbul’da patlayan bombalar Türkiye’nin tamamını hedef almıştır. Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Türkiye felaketi yaşamaktadır. Ankara’da başkanlık falı açanların bereketsizlik ve beceriksizliği gizlenemeyecek şekilde ortadadır. Karanlık bocaladığımız yok sayılamaz. Hükümet bir tek kişiye yeni koltuk aramaktadır.

“Başbakan’ın ucube sözleri hukuku rafa kaldırmıştır”

“Yıldırım geçen hafta öyle bir yanlışa imza atmıştır ki, “Anayasa ne söylerse söylesin, fiili durumla anayasanın uyumlu hale getirilmesi şarttır” bu ucube sözler hukuku rafa kaldırmıştır. Sayın Başbakan’a bu hakkı kim vermiştir?

“İstihbaratın köküne kran mı girmiştir?”

“Türkiye yanarken sayın Erdoğan, Afrika’yı baştan sona gezmiştir. 20 Temmuz’dan bu yana büyükşehirler peş peşe bombalanmıştır. Bombalı araç Vezneciler’e kadar getiriliyor, bundan kimsenin haberi olmuyor. Bu nasıl bir devlet yönetimidir. İstihbaratın köküne kran mı girmiştir? Nerede bu devlet nerede bu hükümet?

“Masum insanlarımızı gözetleyen bir kamu kuruluşunun tehlikeleri görmesi gerekmektedir. Şehirlerarası yol kesip kontrolller yapanlar bombalı araç nasıl görülmedi? Her terör saldırısından sonra güvenlik toplantıları yapılır ve dağılır. Sonra taziye mesajları yağmur gibi yağar. Bedelini ödeyecekler, yarın çok leye gebe türünden sayısız konuşmalar yapılır. Ama sonra hayaller yerini gerçeklere bırakır. Türk milleti yıllardır bir kısır döngünün içerisinde hapis kalmıştır.

“Askerin elini güçlendirmek için elimizden geleni yaparız” 

“Bedeli şehit kanıyla ödenmiş bu aziz topraklarından pay isteyen kim olursa olsun sonu korkunç ve yok oluştur. Yurdumuza kasıt edenler önce bizim bedenimizi çiğneyecekler sonra da cehenneme kadar gidecekler. Terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin her zaman yanındayız. Terörle mücadelede askerin elini güçlendirmek için elimizden geleni yaparız. PKK’nın bozguna uğradığını söyleyenler, terörü perdelemektedir.

“Menbic operasyonu emperyalist bir komplodur”

“Dini ve etnik hassasiyetleri kaşıyan yıkıcı terör, algı ve bilinç altı operasyonlaru acımasızca kullanılmaktadır. Bir asırlık zoraki dayatmayla inşa edilmek için sınırların yeniden çizilmesi asıl gündemdir. IŞİD, PKK, YPG ve diğerleri hedeflenen harita değişimi için görevlendirilmişlerdir. Büyük Ortadoğu Projesi’nin önü açılmaktadır. BOP’un ana menüsünde Türkiye vardır. Menbic’i IŞİD’ten temizlemek için başlatılan operasyon emperyalist bir komplodur. ABD’nin YPG’nin yalnizca Menbiç’i IŞİD’ten temizlenmek için savaştığı yalandır. Bu oyun hükümet tarafından görülmelidir. Türkiye bölgeden dışlanmıştır. AKP’nin dış politikasında kırılmadık hiçbir şey kalmamıştır. AKP Hükümeti söylediği tüm sözleri yutmuştur.

“Ermeni tehciri kararı sonuna kadar helaldir”

“Sözü geçen ülke olacağız dediler önümüze kara çaldılar, yüzleşme dediler tarihimiz yargıladılar, özürler dilediler, isyankarları heyecanlandırdılar, en sonunda Almanya’nın kararına gelgitli cevap verdiler.

“Osmanlı imparatorluğu 1. Dünya Savaşı’na Almanya’nın müttefiki olarak girmişti. Ermeni çeteler birçok vatan yöresinde isyan ve terör olayları meydana getirmiştir. Bu katliamlar karşısında bile Osmanlı’nın sakin davrandığı sabittir. Ancak terör olayları durmayınca Ermenilerin yeri değiştirilmiştir ve bu karar sonuna kadar doğru ve sonuna kadar da helaldir.

“Tehcir yerindedir, bugün olsa yine kaçınılmazdır”

Sözde soykırım korosunun iddia ettiğinin aksine 1,5 milyon ölmemiştir. Türk düşmanları şunu kafalarını iyice soksun ki Osmanlı ordusu katliam yapmamıştır. Kim ne söylerse söylesin Türk milletini sırtından vuranlara karşı alınan karar çok doğrudur ve çok şükür ki gereği yapılmıştır. Ermeni katliamları neden konuşulmaz? Türk ölünce sesi çıkmayanlar katil cezalandırılınca neden rahatsız olur? Tehcir yerindedir, bugün olsa yine kaçınılmazdır.

“Kanı bozuklardan temiz kan akmaz”

“Alman Parlamentosu soykırım incelemesi yapmak istiyorsa, aynaya baksın. Hitler’i sinesinden çıkaran bir ülkenin insanlık dersi vermesi trajikomiktir. Bizi üzen, Türk olduğunu söyleyenlerin de Almanya’da tasarıya evet demesidir. İş kan tahliline kadar geldiyse bu işten kimse yakayı kurtaramayacaktır. Gelin bu kan bahsini kapatalım, kanı bozuklardan temiz kan akmaz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.