1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bahçeli: 15 Mayıs’ta olağanüstü büyük kurultayımız yok
Bahçeli: 15 Mayıs’ta olağanüstü büyük kurultayımız yok

Bahçeli: 15 Mayıs’ta olağanüstü büyük kurultayımız yok

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Tane tane söyleyecek, net ifadelerle konuşacağım: 15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur” dedi.

A+A-

Ankara 2. İcra Hakimliği’nin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olağanüstü kurultay yapılmasının engellenmesine yönelik tüm işlemlerin iptali kararı ardından kongrenin yapılıp yapılmayacağına dair açıklamalar sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Mayıs’ta kongre yapılmayacağını açıkladı.

Bahçeli Twitter’dan kongrenin yapılmayacağını söyledi:

“Türkiye bir ayağı bölgesel diğer ayağı küresel zeminde bulunan düşmanlık ve terörizm kuşatmasıyla boğuşurken, MHP’de boğulmak isteniyor.

“Bu akşam çok uzatmayacağım, tane tane söyleyecek, net ifadelerle konuşacağım: 15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur.

“Bu davaya gönül vermiş hiçbir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli, sözde kurultay tuzağına düşmemelidir.

“MHP’yi kaos içerisinde göstermek, MHP’yi engellemeye çalışmak bedel ve vebali ağır bir teşebbüstür. Buna da göz yumulmaz.

“Sökük elbisede olursa dikilir, zihniyet ve niyette olursa çaresi yoktur. Korsan ve kara borsa emellerin tedavi ve düzelme şansı hiç yoktur”

“Sözümü yine Yusuf Has Hacib’in anlamlı bir öğüdüyle bitirmek istiyor, akıl, sağduyu ve basiret yolundan kimsenin çıkmamasını ümit ediyorum: ‘Hafife alma, beyler yanan ateştir, yanan ateş yaklaşana bir felakettir. Töre sudur, akarsa nimet taşar.’”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.