1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Aslı’nın Arkadaşları’ndan yazı nöbeti
‘Aslı’nın Arkadaşları’ndan yazı nöbeti

‘Aslı’nın Arkadaşları’ndan yazı nöbeti

Tutuklanan Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan’a destek olmak için ‘Aslı’nın Arkadaşları” oluşumu tarafından “Yazı Nöbeti” başlatıldı.

A+A-

Tutuklanan Özgür Gündem gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan’a destek olmak için “Yazı Nöbeti” başlatıldı.

Kültür Servisi’nden Aslı Uluşahin’in haberine göre, ‘Aslı’nın Arkadaşları” oluşumu tarafından başlatılan nöbete, her gün bir isim düşünce ve ifade özgürlüğünü savunmak için yazılar yazacak.

Yazılar, Aslı’nın hapishaneden yazılarının da yer alacağı, ilk sayısı bugün bayilerde olan Özgürlükçü Demokrasi gazetesinde yayımlanacak.

Bugün Murat Uyurkulak’ın yazısıyla başlayan nöbete katılacak yazarlar arasında; Anıl Mert Özsoy, Aslı Tohumcu, Aslı K. Peker, Asuman Susam, Burhan Sönmez, Ertuğrul Mavioğlu, Ilgın Sönmez, Irmak Zileli, Karin Karakaşlı, Kerem Görkem, Mehmet Said Aydın, Melike Koçak, Menekşe Toprak, Murat Meriç, Murat Uyurkulak, Nil Sakman, Semih Gümüş, Sine Ergün, Selim Bektaş ve Pınar Öğünç bulunuyor.

“Verdiği mücadeleyi destekliyor ve sahipleniyoruz”

Oluşumun nöbete katılmak isteyen diğer yazar ve sanatçılara yaptığı çağrı ise şu şekilde:

“Yazar Aslı Erdoğan geçtiğimiz hafta gözaltına alındı ve ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gerekçe artık hepimizin bildiği ve ezberlediği üzere, ‘örgüt üyeliği’, ‘örgüt propagandası’ ve ‘devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak’.

“Fikirlerin, gazeteciliğin ve gazetecilerin yargılandığı bu anti-demokratik duruma karşı biz ‘Aslı’nın arkadaşları’, onun Özgür Gündem’de yazılarıyla verdiği mücadeleyi destekliyor ve sahipleniyoruz.

“Adalet ve hukuk mücadelesinin şimdiki adlarından biri ‘Aslı Erdoğan’dır ve bizler mücadelesinin takipçisiyiz.

“O özgürlüğüne kavuşuncaya dek, Aslı’nın yeni gazetesi Özgürlükçü Demokrasi’de yazı nöbetindeyiz.

“Yazı nöbetine katılmak ve destek vermek isteyen bütün arkadaşlarımız, , aslininarkadaslari@gmail.com adresine yazabilirler.

“Aslı Erdoğan yalnız değildir.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.