Amed Büyükşehir Belediyesi iddiaları yalanladı

Amed Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, oturma eylemi yapan ailelere belediye zabıtalarının saldırdığı ve tehdit ettiği yönündeki haberler yalanlandı.

Yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi: "Belediye önünde aileler 14 gün boyunca oturmuşlar, kendilerine karşı herhangi bir nezaketsizlik sergilenmemiştir. Aileler, daha sonra basın açıklaması yaparak kendi istekleri ile eylemlerine son vermişlerdir. Bu, basın kurum ve kuruluşların temsilcileri tarafından da izlenip kamuoyuna duyurulmuştur.

Bazı çevrelerin iddiaları gerçek dışıdır. Belediye görevlileri hiçbir kadına müdahale etmemiştir. İddialar tamamen yalandır, iftiradır. Belediyeye yönelik bilinçli bir karalama kampanyası yürütülmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi diğer tüm belediyeler gibi bir hizmet kurumudur. Tahrik edilerek, provokatif bir takım çabalarla siyasi tartışmaların içine çekilmek isteniyor.

Siyasi sorunları çözmesi gereken kurum, siyaset kurumudur. Başta da iktidar partisi ve başbakandır.

Biz bir hizmet kurumuyuz, görevimizi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Hiçbir maksatlı, provokatif girişimin ve açıklamanın amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz."

Türk basını
 // Cemal Koca
Türk basını her zaman ki gibi ihaleyi almış sümürüde sınır tanımıyor ya tutarsa. Birde orda 2 kadıın var görüntülerde gördü kesinlikle tek amaçları provakatörlüktür ve gerila annaları değildır. Çok düşman ve çirkev tavırırla içindeydıler. O eylemin yeri TBMM önüdür. Baksanızda o çocukları hunharca öldürme emiri verenler nasılda hevlesle ballandıra ballandıra Basına paslıyorlar.ROBOSKİ bütün vahşeti ile orta yerde dururken, çıkıp çacuklara sahip çıkmak anelere selam söylemek hayra alamet değildır. Şimdi o Anneler RBMM önüne gitsi hemen terörist Anneleri olur....
03 Haziran 2014 Salı 20:08
...
 // ....
çocuklarla ancak luna parkı kurulur...:)) verin milletin çocuklarını yazıktır bence...
03 Haziran 2014 Salı 18:19