AKP milletvekiliden Soma tepkisi

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, şirket yetkililerinin faciadan günler sonra gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

BOLU – Bolu'da bir çay bahçesinde basın toplantısı düzenleyen Ercoşkun, Soma'daki maden faciasının ardından firma yetkililerinin olaydan günler sonra gözaltı alınmasına tepki gösterdi.

Ercoşkun, şunları söyledi: "Yolda bir trafik kazası olsa ve Allah korusun bu kazada bir vatandaşımız hayatını kaybetse emniyet güçlerinin ya da savcılığın yapacağı ilk iş sürücüyü gözaltına almak olur. Ama 300 kişinin can verdiği bir yerde bu kadar gün geçtikten sonra adımlar atılmasını gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Böylesine önemli bir meselede bu kadar farklı bilginin uçuştuğu bir yerde niye acaba bu şekilde yavaş adımlar atılıyor bunu da merak ediyorum. Hazırlamış olduğumuz meclis araştırma önergesinde tüm bu noktaları en ince detayına kadar yazmaya çalıştık ki olay tüm detayıyla ortaya konulsun. Bu konuda da gayret sarf etmeye devam edeceğiz."

Kaynak:
Bilmeyen
 // Gavan Adıyaman
Günaydın..Bunu bilmeyecek ne var,ahbap çavuş ilişkileri.ilişkilerden olmasaydı böylemi olurdu..Bakmayın siz göz altına alınanlarda birkaç gün sonra çıkar...Faturada ölenlerden bir iki kişiye çıkarılır,sen sağ onlar selamet....
19 Mayıs 2014 Pazartesi 09:24