Akdoğan: Kendi kendinize bir yerde özerklik ilan ediyorsunuz

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bu süreçte, HDP adeta terör örgütünün propaganda birimi gibi çalışıyor. Ne yapmak istiyorsun? PKK, ne yapmak istiyorsa onu yapmak istiyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Altındağ Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Akdoğan bölgedeki çatışmalı ortam ile ilgili olarak, "Devrimci halk savaşı ilan etti, tutmadı. Kobani'de kalkışma yapmak istediler, tutmadı. Serhildan ilan ettiler, tutmadı. Kırsalda büyük gruplarla vur-kal eylemleri yapıyorlardı, tutmadı. Şimdi, kala kala ellerinde bir şehir merkezlerinde bazı mahallelerde gençlik yapılanması, silahlı unsurlar üzerinden acaba kurtarılmış bölgeler ilan edebilir miyiz? Acaba, özerklik diye bir konuyu silah üzerinden hayata geçirebilir miyiz? Bu da tutmayacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücü ve kudreti bunları tasfiye etmek için yeterlidir. Bunlar temizlenecek" ifadelerini kullandı.

Akdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Bu süreçte, HDP adeta terör örgütünün propaganda birimi gibi çalışıyor. Ne yapmak istiyorsun? PKK, ne yapmak istiyorsa onu yapmak istiyor. Peki, sana niye gerek var, sen terör örgütünü propaganda birimi gibi çalışıyorsan, terör örgütünün örgütsel amaçlarını geliştirmeyi kendine varlık sebebi saydıysan o zaman sana ne gerek var? Demokratik siyasette ayrılıkçı bir dile, bölücü bir dile yer mı? Şiddete güç veren bir anlayışa dünyanın hangi demokratik ülkesinde yer var? Bu, çıkmaz bir sokaktır. Siz, çok aykırı düşüncelere sahip olabilirsiniz, biz bunu eleştirmiyoruz. HDP de AK Parti gibi düşünsün demiyoruz. Çok aykırı düşüncelere sahip olabilirsiniz ama bunu nasıl hayata geçirmeye çalışıyorsunuz? Oldu-bitti yapmaya çalışırsanız, 'ben burada özerklik ilan ettim', kendi kendinize bir yerde özerklik ilan ediyorsunuz. Oldu-bitti yapıyorsunuz. Bu kabul edilir mi? O zaman ne gerek var seçimlere, kurumlara? Herkes kafasına göre oldu-bitti yapsın. Bu kabul edilemez." 

KİNCİ DİNCİLERDEN BARIŞ OLURMU?
 // derav
Irkçı ve Kinci Dincilerde hak hukuk adalet bu kadardır.
Dünyanın neresinde görülmüştur ırkçı ve dincilerden adalet.İnsanlıktan nasib almayanlar ırk ve dini kulanan zavalılardır....
03 Ocak 2016 Pazar 00:33
Zihniyet aynı.
 // derav
Yıllar önce bu söylemleri duyduk.Bu zihniyet yıllar önceki yıpılanları eleştirerekhalktan oy aldılar.Amma tarih yanlış yapanlara acımaz,onlarada çüplüğünde bir yer ayırtmiştır.Halk başıma gel orunlarımı çöz dedi,amma çözüm yok sadece ırkçılık ve kinci dincilik var.Kökünü kazarız yıllar öncede söyleniyordu bugünde yanı söylemler,değişen tek modern hırsızlar değişmiş.Amma halklar siz hırsızlara yeri gelince gereekn dersi hak ve hukuk çerçeves içinde verecektir....
03 Ocak 2016 Pazar 00:26