Adil Zozani: HDP hata yaptı

Demirtaş'ın "İçimizde Erdoğan seviciler vardı" sözleriyle işaret ettiği iddia edilen Adil Zozani, bu sözlere üzüldüğünü söyledi.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “İçimizde gizli Erdoğan seviciler vardı. Onlar da şimdi eski vekil” açıklamasıyla kastettiği isim olduğu söyleyen Adil Zozani konuştu.

Zozani, HDP'nin 7 Haziran sonrasında hata yaptığını, AKP ile kesinlikle koalisyon kurmama tavrının yanlış olduğunu söyledi.

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Zozani şu açıklamaları yaptı:

"Ülkemde her gün sokakta insanlar ölüyorken, her yer yakılıp yıkılıyorken; meseleleri kişiselleştirmem doğru olmaz. Bu ortamın içinden çıkalım, Kürt halkı kendi haklarını özgürce savunabildiği bir konuma gelsin; kaybeden Adil Zozani olsun. Dolayısıyla böyle bir tartışmaya hiç girmeyeceğim ama Demirtaş’ın sözlerine tabii ki üzüldüm.
HDP içinden bazı arkadaşlarımızın ısrarla statükocu düzenin devamını savunmalarını doğru bulmadım. Ben başkanlık sistemini destekliyorum.
HDP 7 Haziran seçiminden itibaren siyaset sahnesinden bir adım geri çekildi. 'Ben oynamıyorum' moduna girdi. HDP’nin 'AK Parti’ye kesinlikle koalisyon kurmayacağım' demesi hataydı çünkü Kürt kitlesi bu sorunun çözümünü arzuluyor ve çözümü kolaylaştıracak mekanizmaların devreye girmesini istiyor. HDP 7 Haziran’dan sonra 'kendi ilkelerim doğrultusunda tüm partilerle koalisyona açığım' demiş olsaydı, AK Parti HDP’yle koalisyon müzakeresi mi yapacaktı? Hayır yapmayacaktı. Ancak HDP’nin bunu söylemiş olması, AK Parti’yi diyalogdan uzaklaşan taraf olarak bırakacaktı. HDP’nin yanlışının temeli budur."

Sayın Zozani,
 // Fatih Hekari
Sayın Zozani,
Dedikleriniz % 100 doğru olabilir. Dediklerinizde % 100 haklı olabilirsiniz. Ancak siz basına böyle bir beyanat vererek Kürt Özgürlük hareketine ihanet ettiniz.
ihanetinizden derhal geri dönün. bu gün çıkıp HDP yi eletirme ve topa tutma günü değildir. T.C. nin Cizrede, Silopide ve diğer yerlerde bu kadar sivil Kürdü öldürdüğü bu günlerde bu açıklamayı yapmak MANİDAR....
21 Aralık 2015 Pazartesi 09:44
KURT SİSLİ HAVAYI SEVER.....
 // McBoraN
HDP nin hata yaptığını beyan ediyorsun.Tabi beyan edecen ,Ankaranın o şaşalı hayatı son buldu ya...Sen değil miydin Yüksekovadaki o görkemli halk mitinginde(halk senin için değil tabi o gün davası için toplanmıştı)AKP nin Kurdistan coğrafyasında asıl tehlike olduğu,kürt halkını basit bir kaç hamleyle aldatacağını ayan beyan söyleyen Adil kurt bugünde HDP hata yaptı diyor,hani o mitingte dedin ya;Dağlarda evlatlarımız olduğu sürece,Doşeka mın dı erd be,lıhfamı dı esman be balgı mın dı kewırbe xarnamın dı nanı hışk be....Miting bittikten sonra akşam bir iş adamının 500 M2 Malikanesinde iki döşek kalın yorgan ve elyaf yastıkta mışıl mışıl sabah kadar uyudun ya,,işte o gece senin davada ne kadar samimi olduğunu göstermişti..Ama bu harekete ne....
20 Aralık 2015 Pazar 15:44