1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Adana, darbelerin her türlüsüne hayır dedi
Adana, darbelerin her türlüsüne hayır dedi

Adana, darbelerin her türlüsüne hayır dedi

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Adana'da konuştu: 15 Temmuz’daki darbe girişimi, Sur'da Cizre'de, Nusaybin'de, vahşet bodrumlarında hazırlandı.

A+A-

HDP'nin "Darbelere Karşı Demokratik Direniş" mitinglerinin Adana ayağı Seyhan İlçesi Gülbahçesi mahallesi HDP Fırat Temsilciliği önünde gerçekleşti.

Mitinge halkın katılımı yoğun oldu. Adana'nın dört bir yanından ve Mersin'le Hatay'dan gelen vatandaşlar "Darbelerin her türlüsüne karşıyız" dediler.

Mitinge, HDP'nin yanı sıra EMEP, ESP, KJA ve Halkevleri de katıldı. Bayrak ve dövizler taşıyan vatandaşlar, 67 gündür haber alınamayan Hurşit Külter'in akıbetini sordular.

YÜKSEKDAĞ: DARBE, VAHŞET BODRUMLARINDA HAZIRLANDI

“15 Temmuz’daki darbe girişimi Sur'da Cizre'de, Nusaybin'de, vahşet bodrumlarında hazırlandı” diyen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Biz tankları kentlere indirmeyin savaş uçaklarıyla halkın yaşam alanlarını dediğimizde bizi dinlemeyenler darbe karşıtı imajı ile karşımıza çıkıyorlar. Onların demokrasi yalanına dün de inanmadık bugün de inanmıyoruz” dedi.

Türkiye'de bir yıldan bu yana darbe koşulları yaşandığını anlatan Yüksekdağ, 7 Haziran'dan sonra Türkiye'de darbe olduğunu belirterek, “Kürt halkının yerel yöneticilerine verilen oylara saygı duymadılar. Yürüttükleri darbe mekaniği kendilerine yönelince darbe karşıtı oldular" diye konuştu. 

HDP'nin bir halk gücüne sahip olduğunu söyleyen Yüksekdağ, “Demokratik siyasette yeni bir yol açıyoruz. Bizler, işçiler, emekçiler, Aleviler, kadınlar, Kürtler nice darbeler gördük” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.