2 polis görevden alındı

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, bir vatandaşı tartakladığı görüntülenen iki polisin görevinden el çektirilerek, haklarında idari ve adli tahkikatın başlatıldığını belirtti.

DİYARBAKIR - Vali Kıraç,  yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine söz konusu haberlerde kullanılan görüntülerdeki iki polis memuru hakkında işlem yapıldığını kaydetti.

Haberlerde Cihan Demir isimli bir vatandaşın polis tarafından sokak ortasında tartaklandığına ilişkin görüntülerin olduğunu ifade eden Kıraç, şöyle devam etti: "Bu konuda hem adli hem idari tahkikat başlatılmış durumdadır. Olayda görüntüsü olan iki polis memuru görevlerinden el çektirilmiştir. Konu adli ve idari olarak soruşturulmaktadır. En kısa sürede tahkikatlar neticelenince kamuoyuyla ayrıca da paylaşılacaktır. Polisimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin asli işi vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamaktır, onların sevgisini güvenini kazanmaktır. Onlarla iş birliği halinde en iyi hizmeti sunmaktır ama zaman zaman istenmeyen olaylar da meydana gelebiliyor ve bunların da mutlaka gereği tarafımızdan takip edilmektedir." 

Maho Seni Polis Yapalım......
 // Memo M.............
Maho üzülmene gerek yok görevden almamışlar başka yere nakil etmişler yalnız seni onların yerine polis olarak alsınlar...
30 Mayıs 2014 Cuma 15:59
Yazık bu vatan evlatlarına
 // Maho
Bu polis memurlarına yazık...Üzüldüm devletin bu acziyetine......
30 Mayıs 2014 Cuma 11:02